Чому виникають проблеми при розрахунках американських банків з компаніями, зареєстрованими на Сейшельських островах або кілька слів про «чорний» спискок FATF і FinCen.

fincen

Вибираючи юрисдикцію для реєстрації офшорної компанії, варто враховувати різні фактори. Це і простота реєстрації, вимоги до наявності місцевих директорів, необхідність подання податкової звітності, мову країни. Не в останню чергу слід враховувати імідж країни в плані боротьби з відмиванням грошей. Одного разу набута погана репутація може переслідувати країну багато років, при цьому не маючи нічого спільного з нинішнім становищем юрисдикції. Як приклад такого незаслуженого звернення можна навести Сейшельські острови. Не можна сказати, що часто, але все таки мають місце випадки, коли американські банки відмовляються робити перекази на користь компаній, зареєстрованих на Сейшельських островах. У чому ж причина? Для того, щоб відповісти на це питання слід коротенько сказати про таку організацію, як US Department of Treasury Financial Crimes Enforcement Network (FinCen). FinCen – це створений в 1990 році департамент Казначейства США, який займається збором та аналізом інформації про фінансові операції для боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та іншими фінансовими злочинами. Діяльність цього відомства не обмежується територією США і нерідко воно видає рекомендації, які розглядаються банківськими установами США як керівництво до дії. У 1996 році FinCen випустило Advisory 2, яким наказувало банкам і фінансовим установам з підвищеною увагою ставитися до операцій, пов’язаних із Сейшельськими островами.

Причиною видання такої директиви стало прийняття Сейшелами закону про економічний розвиток, який надавав громадянство Сейшельських островів всім, хто вкладе 10 млн. доларів США до затвердженого об’єкт інвестиції. Прийняття такого закону було розцінено як підрив зусиль США та інших націй у боротьбі з відмиванням грошей. У 2003 році своєю новою директивою Advisory 2W директива про особливий режим для Сейшельських островів була відкликана, але осад, як мовиться, залишився. Для прикладу, можна помітити, що 16 липня поточного року FinCen (FIN-2010-A009) опублікувало для фінансових установ США список країн, які недостатньо борються з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Причиною видання цього роз’яснення стала публікація ФАТФ (FATF) від 25 червня 2010 року під назвою “IMPROVING GLOBAL AML / CFT COMPLIANCE: ON-GOING PROCESS”. На жаль, серед таких країн як – Судан, Ефіопія, Нігерія, Пакистан і Болівія, також зазначена і України. Тому навряд чи варто дивуватися, що в перелік країн, громадяни яких можуть відкрити банківський рахунок, деякі банки не поміщають Україні. На прикладі Сейшельських островів можна припустити скільки ще Україні може не бути в такому переліку після того як FinCen Україна зі свого списку виключить.

«Чорний» список FinCen від 16 липня 2010 року.

Ангола.

Антигуа і Барбуда.

Азербайджан.

Бірма (М’янма)

Болівія.

Греція.

Індонезія.

Ємен.

Кенія.

Марокко.

Непал.

Нігерія.

Пакистан.

Парагвай.

Катар.

Судан.

Сирія.

Таїланд.

Тринідад і Тобаго.

Туреччина.

Туркменістан.

України.

Шрі Ланка.

Еквадор.

Ефіопія.

Ю. Азаров, 25.10.2010

Вам сподобалась ця стаття?

RSS twitter permalink

Категорії: Новини

Теґи: FATF, FinCen, офшорні компанії, Сейшельські острова

Написати коментар